Wczesne wspomaganie rozwoju

Wczesne wspomaganie rozwoju prowadzone jest w celu wyrównania różnic rozwojowych u dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi. Przebieg zajęć uzależniony jest od potrzeb i wieku danego dziecka. Dodatkowe ćwiczenia mogą być koniecznie nawet od urodzenia – szybkie rozpoczęcie spotkań terapeutycznych pozwala uniknąć pogłębiania problemów.

Kiedy warto wprowadzić WWR

Wczesne wspomaganie rozwoju polecane jest dla dzieci z deficytami rozwojowymi, niedowidzących, niedosłyszących czy przedwcześnie urodzonych. Obejmuje też dzieci z niepełnosprawnościami, zaburzeniami koordynacji ruchowej i nieprawidłowościami rozwoju ruchowego, opóźnieniami rozwoju mowy czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Pomoce edukacyjne we wczesnym wspomaganiu rozwoju

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju mają wspierać różne obszary funkcjonowania dziecka. Spotkania odbywają się razem z rodzicami lub tylko z dzieckiem. Prowadzone są przez specjalistów, takich jak: neurolog, psycholog dziecięcy, logopeda czy fizjoterapeuta. Podczas ćwiczeń warto wprowadzać pomoce edukacyjne, aby urozmaicić zajęcia i utrwalać umiejętności. Można korzystać z nich w domu i w specjalistycznych poradniach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.