Układanki sylabowe

Prezentujemy układanki do nauki czytania w formie zabawowej. Dzięki układankom sylabowym dziecko utrwala wiedzę w praktyczny i dostosowany do wieku sposób. Będą odpowiednie do ćwiczenia nowych umiejętności, zarówno w domu, jak i w szkole. Polecane są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Układanki sylabowe – charakterystyka

Układanki sylabowe mają różny stopień trudności, w zależności od poziomu umiejętności czytania u dziecka. Komplety zawierają sylaby tworzące jedno lub dwu sylabowe słowa. W każdym zestawie sylab znajdują się odpowiednie sylaby i przyjazne dla dzieci obrazki, a także podstawy bazowe do układania wyrazów. Elementy układanek wykonane są z płyty HDF o grubości 3mm oraz zapakowane w kolorowe pudełka kartonowe.

Układanki sylabowe jako pomoc dydaktyczna

Układanki sylabowe sprawdzą się także dla dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, takimi jak dysleksja. Są wykorzystywane do nauki czytania za pomocą metody symultaniczno-sekwencyjnej – krakowskiej. Służą jako pomoce dydaktyczne i mogą stanowić podstawę edukacji lub jej uzupełnienie. Dodatkowo pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, precyzję ruchów dłoni i umiejętności logicznego myślenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19