Przeplatanki

Prezentujemy przeplatanki o różnym poziomie trudności dla dzieci nawet poniżej trzeciego roku życia. Przeplatanki mogą służyć jako dodatkowe wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Zestawy przeplatanek wykonano z płyty HDF o grubości 3 minimetrów w naturalnym kolorze.

Przeplatanki jako pomoce edukacyjne

Przeplatanki występują w formie pomocy edukacyjnych, składających się z kilku części: podstawy bazowej i ruchomych części oraz kolorowych sznurówek lub sznurków. Motywy przeplatanek to między innymi: paleta kolorów z pędzlem, plaster miodu z latająca pszczółką czy wielkanocny zajączek z pisanką. Dzięki neutralnej barwie przeplatanki można wykorzystywać również do malowania i innych prac plastycznych.

Przeplatanki – zastosowanie

Zabawa przeplatankami stymuluje rozwój mózgu i uczy logicznego myślenia. Pomaga doskonalić koncentrację i umiejętność widzenia przestrzennego. Wspiera także kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego oraz utrwalanie sekwencji ruchowych. Pozwala również ćwiczyć chwytność palców i precyzyjność ruchów dłoni. Układanie przeplatanek to spokojne i wyciszające, ale też kreatywne zajęcie – będzie odpowiednie na przykład jako ostatnia zabawa przed snem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5