Układanki wyrazowe

Przedstawiamy układanki wyrazowe do nauki czytania i utrwalania literek. Mogą stanowić podstawę zajęć albo dodatkowe uzupełnienie procesu kształcenia. Będą odpowiednie jako pomoc dydaktyczna do ćwiczenia nowych umiejętności w domu i w szkole. Układanki wyrazowe polecane są także dla dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, na przykład dysleksją.

Układanki wyrazowe – opis kompletów

Układanki wyrazowe zawierają słowa składające się z jednej, dwóch i więcej sylab, a także pasujące do nich obrazki. Są to na przykład: fotele, lupa, pole, motyle czy oliwa. Każdy komplet ma również podstawę bazową, która ułatwia dobieranie słów i symboli. Elementy wszystkich układanek wykonano z 3 milimetrowej płyty HDF w naturalnym kolorze oraz zapakowano w kartonowe pudełka.

Układanki wyrazowe w praktyce

Zestawy układanek stanowią dodatkową pomoc edukacyjną w nauce czytania metodą sylabową, czyli inaczej symultaniczno-sekwencyjną (krakowską). Wspólnie z dzieckiem można dobierać proste wyrazy do obrazków, układając je razem w podstawie bazowej.Układanki wyrazowe poleca się razem z zestawami sylabowymi o różnych paradygmatach. Będą odpowiednie dla dzieci powyżej trzech lat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6