Samogłoski

Na początku nauki czytania dzieci poznają samogłoski. Doskonałą pomocą edukacyjną w utrwalaniu pierwszych literek są drewniane klocki głoskowe. Służą do nauki umiejętności czytania metodą sylabową. Będą odpowiednie jako urozmaicenie lub podstawa zajęć z rodzicami w domu oraz w szkole. Klocki wykonane są z drewna bukowego lub 3mm płyty HDF.

Samogłoski w pomocach edukacyjnych

Literki występują w formie 3D albo w zestawach układanek. Sylaby mają postać układanek, puzzli, magnesów lub innych pomocy logopoedycznych, na przykład zegara sylabowego czy plastra miodu. Drewniane klocki głoskowe znajdują się również w kompletach tematycznych, obejmujących między innymi: pociąg i wagoniki, autka i garaże albo pszczółki i ule.

Samogłoski – zastosowanie

Drewniane klocki głoskowe stanowią dodatkowe wsparcie edukacyjne w osiąganiu postępów w samodzielnym czytaniu. W zestawach znajdują się same samogłoski A, E, I, U, Y, O, Ó lub zawierające samogłoski sylaby otwarte i zamknięte z odpowiednimi paradygmatami. Można stosować je w metodzie symultaniczno-sekwencyjnej (inaczej metoda krakowska, sylabowa). Polecane są dla dzieci z ukończonym trzecim rokiem życia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24