Zestawy sylabowe

Prezentujemy zestawy sylabowe do nauki czytania metodą sylabową. Polecane są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Będą odpowiednie do ćwiczenia umiejętności w domu i w szkole. Sprawdzą się także dla dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, takimi jak dysleksja. Zestawy wykonane są z płyty HDF o grubości 3mm oraz zapakowane w kolorowe pudełka kartonowe.

Zestawy sylabowe – charakterystyka

Zestawy sylabowe mają różny stopień trudności, w zależności od poziomu umiejętności czytania u dziecka. Każdy komplet ma również unikalny motyw przewodni, na przykład: zwierzątka, różne przedmioty (domek i rakieta z okienkami czy tort ze świeczką) oraz środki transportu. W każdym zestawie sylab znajdują się odpowiednie obrazki i kształty.

Zestawy sylabowe jako pomoc edukacyjna

Układanki z sylabami dzielą się na prymarne, sekundarne i wieloznaki. Podczas nauki czytania metodą sylabową (inaczej krakowską czy symultaniczno-sekwencyjną) na początku wprowadza się sylaby prymarne (z paradygmatami P, M, B, L, F, W, T i D). Następnie dziecko poznaje sylaby sekundarne (S, Z, K, G, J i N). Na końcu dodaje się najtrudniejszy zestaw sylabowy – wieloznaki (między innymi SZ, RZ oraz CZ).