Puzzle wyrazowe

Zestaw puzzli wyrazowych służą do wspierania nauki czytania. Polecane są także dla dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, na przykład dysleksją. Zawierają komplet puzzli z dużymi, wyraźnymi obrazkami oraz puzzle z nazwami do obrazków. Można wprowadzać je razem z układankami wyrazowym.

Opis elementów puzzli wyrazowych

Zestawy puzzli wyrazowych mają około 30 elementów. Słowa zostały dobrane pod kątem różnych paradygmatów, na przykład: P, M, L, B, F, W, T, D, S, K, G, oraz Z. Są to między innymi: koguty, mazaki czy pogoda. Wszystkie części wykonano z płyty HDF o grubości 3mm w naturalnym kolorze. Zestawy opakowane są w kartonowe pudełka.

Puzzle wyrazowe – zastosowanie

Puzzle wyrazowe przeznaczone są do nauki czytania jako pomoce dydaktyczne. Zestawy puzzli stanowią dodatkową pomoc edukacyjną w nauce czytania metodą sylabową, czyli inaczej symultaniczno-sekwencyjną (krakowską). Pozwalają na zabawy i ćwiczenia edukacyjne dostosowane do umiejętności dziecka. Mogą służyć zarówno rodzicom w domu, jak i nauczycielom w szkole. Obejmują słowa składające się z jednej, dwóch lub więcej sylab. Puzzle wyrazowe polecamy do nauki i zabawy dla dzieci powyżej trzech lat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6