Sekundarne zestawy sylabowe

Przedstawiamy sekundarne zestawy sylabowe do poznawania literek i nauki czytania metodą sylabową. Będą odpowiednim wsparciem do ćwiczenia tej umiejętności zarówno w domu, jak i w szkole. Sprawdzą się także dla
dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, między innymi dysleksją.

Zestawy sylabowe – charakterystyka

Sekundarne zestawy sylabowe wprowadza się po sylabach prymarnych. Sylaby sekundarne mają paradygmaty S, Z, K, G, J oraz N. Wymienione spółgłoski łączy się z samogłoskami A, E, I, O, U, Y, Ó. Każdy komplet ma również unikalny motyw przewodni, na przykład: domek i rakieta z okienkami czy tort ze świeczką. W każdym zestawie sylab znajdują się odpowiednie obrazki i kształty do dopasowywania. Wykonane zostały z płyty HDF o grubości 3mm oraz zapakowane w kolorowe pudełka kartonowe.

Zestawy sylabowe jako pomoc edukacyjna

Sekundarne zestawy sylabowe stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną podczas nauki czytania metodą sylabową (inaczej krakowską czy symultaniczno-sekwencyjną). Metoda ta jest efektywnym sposobem na naukę w formie zabawowej – można tworzyć nowe słowa albo dopasowywać je do obrazków. Zestawy polecane są dla dzieci powyżej trzech lat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7