Układanki zdaniowe

Prezentujemy drewniane układanki zdaniowe do nauki czytania. Będą odpowiednie do ćwiczeń zarówno w domu, jak i w szkole. Mogą stanowić podstawę zajęć albo dodatkowe uzupełnienie edukacji. Sprawdzą się także dla dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, takimi jak dysleksja.

Układanki zdaniowe – opis kompletów

Układanki zdaniowe zawierają zdania złożone z sylab prymarnych i sekundarnych. Są to na przykład: „To buty mamy, a to buty taty” czy „Sowa lata wysoko”. Wszystkie pisane są wielkimi literami. Każdy komplet ma podstawę bazową, która ułatwia układanie części. Elementy wykonano z płyty HDF o grubości 3mm oraz zapakowano w kolorowe pudełka kartonowe.

Układanki zdaniowe w praktyce

Układanki zdaniowe są przydatne w nauce czytania metodą sylabową, czyli inaczej krakowską (symultaniczno- sekwencyjną). Można wprowadzać je po układankach sylabowych, które służą dzieciom na samym początku edukacji. Pozwalają dobierać zdania do obrazków i ćwiczyć czytanie. Takie pomoce edukacyjne wspomagają również całościowy rozwój dziecka, wspomagając rozwój mózgu i umiejętności logicznego myślenia. Drewniane układanki zdaniowe polecane są dzieciom powyżej trzeciego roku życia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7